Půjčovat si peníze není nic neobvyklého. Někdy vás založí kamarádi, ale když je potřeba získat větší finanční obnos, pravděpodobně se uchýlíte k bankovní či nebankovní půjčce. Na rozdíl od souseda Franty si ale banka za půjčení peněz účtuje úroky a většinou i různé poplatky. S vedením úvěru se také pojí všemožné papírování. A tak se může stát, pokud máte půjček více, že začnete mít ve svých financích pěkný guláš. Máme pro vás 2 tipy, jak si udělat v úvěrech pořádek, snížit měsíční splátky, ale třeba i získat výhodnější úrokovou sazbu.
Udělejte si pořádek v půjčkách a snižte si měsíční splátku
Spojení půjček do jedné za účelem snížení splátky
Konsolidace půjček je vhodným řešením, pokud splácíte více úvěrů najednou. Funguje v podstatě tak, že banka nebo nebankovní instituce, u níž o sloučení půjček žádáte, spočítá a vyplatí vaše závazky vůči jiným společnostem.
Vy pak už splácíte dluh pouze jeden. Vyhnete se spoustě poplatků, budete mít o o svých financích lepší přehled a výrazně si snížíte měsíční splátku, avšak většinou na úkor doby splácení, která se obvykle prodlouží.
Ve finále tak můžete přeplatit více, ale s ohledem na délku časového období, po které půjčky splácíte, nemusíte výrazný rozdíl zaznamenat.
Banky vám sloučí nejen klasické úvěry, ale i drahé půjčky z kreditních karet či minusové hodnoty na kontokorentním účtu. Obzvlášť u karet a kontokorentů, které mají vysoké úroky, se dají ušetřit zajímavé částky.
Možná vás bude zajímat, jak funguje konsolidace půjček po splatnosti.
Spojit můžete v podstatě libovolné množství závazků. Důležitá je pouze jejich celková hodnota. Banky obvykle slučují úvěry do částky 1 000 000 Kč. Výjimkou je Komerční banka, která nabízí konsolidaci až do 2 500 000 Kč.
7 důvodů, proč konsolidovat půjčky
- Splácení pro vás bude jednodušší a přehlednější.
- Ubydou vám transakční náklady (poplatek za vedení více úvěru).
- Můžete získat nižší splátku, než je součet splátek vašich současných úvěrů.
- Můžete si určit datum splatnosti.
- Úvěr si můžete ještě navýšit, tím získáte další finanční prostředky.
- Máte možnost si znovu nastavit délku splácení dle potřeby (až 120 měsíců).
- Můžete si sjednat pojištění proti neschopnosti splácet nebo k němu získat lepší podmínky.
Díky konsolidaci můžete snížit měsíční splátky až o 50 %
Máte jen jednu půjčku? Refinancujte ji
Refinancování se vyplatí spotřebitelům, kteří splácí svůj úvěr už několik let. Za takovou dobu se totiž na trhu mohlo objevit spoustu nových a výhodnějších nabídek.
Pokud takovou objeví, mohou si půjčku převést do jiné banky. Ta vyplatí jejich starý úvěr a poskytne jim nový. Zpravidla pak získají nižší úrokovou sazbu, a tak se jim sníží měsíční splátky i celková částka, kterou musí bance splatit, a zároveň se neprodlouží doba splácení jako je tomu u konsolidace.
Spousta klientů refinancuje půjčku i kvůli výrazně lepším podmínkám, které jim nová banka nabídne. Ještě větší úspora vznikne při refinancování hypotéky.
4 důvody, proč refinancovat půjčku
- Snížíte si úrokovou sazbu.
- Získáte výhodnější podmínky.
- Snížíte si splátky.
- Půjčku můžete splatit dříve.
Najděte to nejvýhodnější řešení pro vás
Chcete se vypořádat se svými půjčkami a chtěli byste vědět, kolik ušetříte převedením nebo sloučením úvěrů? Místo zdlouhavého obíhání bank si můžete všechny nabídky prohlídnout na jednom místě v našem přehledu konsolidací půjček.
Chci refinancovat půjčku!
Podobné články

Hypotéka před manželstvím – co byste měli vědět?
Plánujete společné bydlení jako partneři a chcete získat hypotéku před manželstvím? Ukážeme vám, jaké máte možnosti i co dělat, kdybyste se později vzali.

Je lepší hypotéka, nebo nájem?
Přemýšlíte, jestli je pro vás vhodnější nájem, nebo hypotéka? Podívejte se na srovnání obou variant a podle čeho se řídit při výběru.

5 tipů, které vám pomůžou k rychlejšímu umoření hypotéky
Chcete se rychleji zbavit zátěže v podobě splátek hypotéky? Poradíme 5 možností, které vám pomůžou k rychlejšímu umoření hypotéky.