Půjčka do 200 000 Kč: banky vs. nebankovní společnosti
Půjčka do 200 000 Kč vám pomůže třeba s rekonstrukcí domu nebo si díky ní můžete pořídit novější auto. Je ale nutné vybírat uvážlivě, aby ji váš rozpočet unesl. Porovnejte si jednotlivé možnosti a podívejte se, na co při výběru dát pozor.
Porovnejte si nabídku půjček online
Zabere vám to jen 2 minuty
Z pohodlí gauče si porovnáte ceny i podmínky různých produktů a najdete ten nejvýhodnější.
S online vyřízením rádi pomůžeme
Rádi vám s celým zařizováním pomůžeme po telefonu nebo si produkt můžete sjednat sami online.
K ruce jsou vám naši specialisté
Po telefonu vám odpoví na všechny otázky a pomohou s čímkoliv – od výběru po sjednání.
Kde můžu půjčku 200 000 Kč získat?
Půjčka 200 000 Kč sice nedosahuje výšky hypotéky, ale přece jen už do vašeho rozpočtu zasáhne výrazněji. Neberte si ji proto bezmyšlenkovitě. Vyplatí se nesáhnout po první nabídce, ale důkladně si jednotlivé půjčky srovnat.
Půjčka v této výši může být střednědobá nebo dlouhodobá, záleží na délce její splatnosti. Splácet můžete tři až deset let, podle vašich možností. Čím kratší je doba splácení, tím méně půjčku přeplatíte, ale výše splátky musí odpovídat vašim finančním možnostem.
Pro půjčku do 200 000 Kč můžete zamířit do banky, nebankovní společnosti nebo zkusit P2P půjčku.
Víte, čím se liší bankovní a nebankovní půjčka?
K čemu můžu půjčku do 200 000 Kč využít?
Půjčka do 200 000 Kč vám pomůže s většími výdaji, ale je dobré si promyslet, na co a jestli ji opravdu potřebujete. Doporučuje se brát si půjčku na věci, jejichž životnost přesáhne dobu splácení nebo je nezbytně potřebujete.
Typickými příklady jsou:
- půjčka na rekonstrukci domu nebo bytu,
- půjčka na bydlení, která vám pomůže s novým vybavením do domácnosti,
- půjčka na auto.
Při nákupu auta ještě můžete zvážit, jestli pro vás bude lepší úvěr na auto nebo leasing.
Naopak za zvážení stojí půjčka na dovolenou v takové výšce. Někdy za to dovolená může stát, pokud pojedete například na pobyt, který vás obohatí jazykově nebo profesně a následně vám přinese nové pracovní možnosti.
Půjčku 200 000 Kč si můžete vzít jako neúčelovou, tedy půjčku na cokoliv, nebo jako účelovou. Pokud víte, že ji celou využijete na rekonstrukci nebo nákup auta, může být účelová půjčka výhodnější. Sice budete muset bance doložit, že jste ji opravdu použili za daným účelem, ale získáte lepší úrok a půjčka tak bude levnější.
Podle čeho vybírat půjčku do 200 000 Kč?
Při srovnání půjček musíte brát v úvahu všechny parametry půjčky a nezaměřovat se jen na výši úrokové sazby. Nejnižší úroková sazba nemusí znamenat nejvýhodnější půjčku.
Co by vás při výběru mělo zajímat?
- Účel půjčky: rozmyslete se, jestli pro vás bude výhodnější půjčka účelová, nebo neúčelová.
- Úroková sazba: říká, o kolik procent navíc zaplatíte za určité časové období. Zaměřte se nejen na její výši, ale i na to, za jaké období je udávaná. Nejčastěji se uvádí roční úroková sazba, označená ve zkratce jako p. a. (per annum).
- RPSN: velmi důležitý parametr. Uvádí, kolik celkem za půjčku zaplatíte, včetně všech poplatků.
- Délka splácení: u vyšších půjček hraje zásadní roli. Délku splácení zvolte podle toho, jak vysokou měsíční splátku si můžete dovolit.
- Předčasné splacení půjčky: zjistěte si, za jakých podmínek je možné.
- Odklad splátek: v případě, že se v budoucnu dostanete do finančních potíží, bude pro vás zásadní, jestli bude poskytovatel půjčky ochotný domluvit se na sjednání nového splátkového kalendáře, nebo ihned uplatní sankce.
- Sankce, pokuty: zjistěte si, co vás čeká, pokud nezvládnete půjčku splácet, jak vysoké jsou sankce, jak a kdy se uplatňují.
Pokud by vám stačila menší půjčka, podívejte se na půjčku do 100 000 Kč nebo půjčku do 50 000 Kč.
Půjčka do 200 000 Kč u banky
První volbou je bankovní půjčka na splátky, u které máte jistotu, že se nenecháte nachytat na nevýhodné podmínky. Po podání žádosti o půjčku projdete schvalovacím procesem, během kterého si banka ověří vaši bonitu a zkontroluje vaše záznamy v registrech dlužníků.
Půjčku získáte po podpisu úvěrové smlouvy, ve které si zároveň zvolíte délku splácení. U některých bank máte možnost získat bonus v podobě odpuštění několika posledních splátek v případě bezproblémového splácení.
Proces schválení půjčky je dnes i v bankách poměrně rychlý a po dodání potřebných dokladů můžete mít půjčku obratem. Peníze vám budou zaslány v jednorázové platbě na účet uvedený v žádosti (banka může požadovat verifikační platbu 1 Kč).
Co budu potřebovat k půjčce do 200 000 Kč u banky?
Není nutný spolužadatel ani ručitel. Banka nebude vyžadovat zástavu nemovitosti. Co tedy doložit?
- Věk minimálně 18 let,
- státní občanství ČR (u cizinců se dokládá povolení k pobytu),
- pravidelný příjem (aktivní i pasivní, uznává se i důchod, příjmy z pronájmu a podobně, důležitá je pravidelnost),
- doklad o příjmu (potvrzení od zaměstnavatele, daňové přiznání, výpisy z účtu),
- běžný účet (nemusí být u banky, kde žádáte o půjčku),
- dva doklady totožnosti (občanský průkaz a cestovní pas, řidičský průkaz nebo rodný list),
Jak můžu zažádat o půjčku u banky?
Nejjednodušší možností je vybrat a sjednat si půjčku v našem srovnávači půjček. Jakmile zadáte požadované parametry, vyberete si půjčku, klikněte na tlačítko Pokračovat. Pak si buď můžete rovnou online zažádat o půjčku, nebo vám s dalším postupem pomůžeme.
Jaké jsou další možnosti sjednání půjčky?
- Pokud máte u vybrané banky běžný účet, můžete si zažádat o půjčku prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví. Jestli vám na tento účet u banky chodí pravidelný měsíční příjem, nebudete muset ani dokládat potvrzení o příjmu.
- Pokud u banky zatím účet nemáte, můžete zažádat online přes web dané banky.
- Půjčku můžete vyřídit i telefonicky nebo osobně na pobočce.
Než si vyberete způsob podání žádosti, zkontrolujte si v ceníku banky, jaké si bere poplatky za žádost o půjčku. Není neobvyklé, že některé způsoby žádosti jsou zdarma, za jiné musíte zaplatit.
Jaké jsou výhody a nevýhody půjčky do 200 000 Kč u banky?
Výhody půjčky u banky
- Nižší úroková sazba a nižší RPSN – bankovní půjčky jsou levnější, což je i díky tomu, že banky nepůjčují rizikovým klientům.
- Dlouhá doba splatnosti.
- Možnost odpuštění několika splátek.
- Větší bezpečnost – ochota banky domluvit se na náhradním postupu v případě problémů se splácením.
Nevýhody půjčky u banky
- Kontrola příjmů a výdajů – je možné, že na půjčku v bance nedosáhnete.
- Kontrola registru dlužníků – půjčka vám nemusí být schválená kvůli nesplaceným dluhům nebo nespolehlivému splácení v minulosti.
Nebankovní půjčka do 200 000 Kč
Po nebankovní půjčce sahají žadatelé o půjčku nejčastěji proto, že:
- nesplňují podmínky banky pro získání půjčky a nemají šanci získat bankovní půjčku,
- láká je rychlé vyřízení bez papírování a možnost získat půjčku kdykoliv (i během víkendu nebo večer).
Nebankovní společnosti opravdu často nabízejí tzv. půjčku na OP, tedy půjčku, ke které vám stačí jen občanský průkaz.
Narazíte taky na řadu nabídek půjčky 200 000 Kč bez registru, což znamená, že si vás daná společnost nebude prověřovat v registrech dlužníků. Půjčku tak můžete bez problémů získat, i když máte už řadu jiných dluhů. To zní lákavě, když chcete splatit dluh jiným dluhem, ale ve skutečnosti vás to může zavést do dluhové spirály a nezřídka až k exekuci.
Vždy dobře zvažte, z jakého důvodu nebankovní půjčku chcete a zejména u jaké společnosti. Půjčka u seriózní nebankovní společnosti žádný problém představovat nemusí, u jiných buďte obezřetní.
Jak poznáte seriózní nebankovní společnost?
- Má licenci k poskytování spotřebitelských úvěrů (ověříte si to na webu ČNB).
- Půjčky poskytuje za podobných podmínek jako banka. To znamená, že po vás bude požadovat doložení příjmů, nahlížet do registrů (i když může být benevolentnější k vašim záznamům než banka), ale také nabídne možnost odkladu splátek a delší dobu splácení.
Na co si dát při půjčování u nebankovní společnosti pozor?
- Riskantní je půjčka u nebankovní společnosti, která půjčí každému bez jakýchkoliv podmínek. V tomto případě si dávejte pozor a pečlivě si přečtěte podmínky půjčky. Obvykle zjistíte, že budou pro vás velmi nevýhodné. Půjčka bude drahá, s krátkou dobou splatnosti, bez možnosti odložení splátek a s vysokými, až likvidačními sankcemi.
- Často se jedná o půjčku se zástavou nemovitosti, společnost se tím jistí, že nepřijde o peníze, vy ale můžete přijít velmi snadno o domov.
- Velký pozor si dávejte i na nabídku půjček na směnku. Ty jsou totiž zákonem zakázané (kromě podnikatelských úvěrů), takže vám je žádná seriózní společnost neposkytne. Jakmile si vezmete půjčku na směnku, dostáváte se za hranice zákona, kde se už fér hry nedočkáte.
- Také nepodepisujte u půjčky rozhodčí doložku, tou dáváte poskytovateli půjčky možnost vymáhat po vás dluh prostřednictvím jiných společností. Nevíte tak, s kým budete muset v budoucnu jednat.
Co budu potřebovat k půjčce do 200 000 Kč u nebankovní společnosti?
Následující seznam berte jako orientační, protože každá nebankovní společnost z něj bude požadovat jen něco (ta, která nepožaduje doložení příjmu, bude například vyžadovat zástavu nemovitosti a naopak).
- Trvalé bydliště (nebo trvalý pobyt) v ČR,
- plnoletost,
- dva doklady totožnosti,
- příjem (může být uznán i příjem, který banka neuzná),
- doložení příjmu (často stačí prohlášení ve formuláři),
- běžný účet,
- telefon,
- nemovitost k zástavě.
Jak můžu zažádat o půjčku u nebankovní společnosti?
V našem srovnávači půjček si můžete půjčku u nebankovní společnosti bez obav vybrat, nabízíme totiž jen spolehlivé a ověřené půjčky.
Žádost je možné podat také online prostřednictvím webu společnosti nebo telefonicky.
Jaké jsou výhody a nevýhody půjčky do 200 000 Kč u nebankovní společnosti?
Výhody půjčky u nebankovní společnosti
- Snadná dostupnost – každý zájemce si najde pro sebe nebankovní půjčku.
- Rychlé vyřízení – u řady společností nemusíte téměř nic dokládat.
- Možnost získat půjčku kdykoliv, v kteroukoliv denní dobu.
- Uznatelnost příjmů – nebankovní společnosti nebývají tak přísné s hodnocením příjmů. Uznají tak i příjmy, které v bance neprojdou, například z krátkodobých brigád nebo práce na DPP a DPČ.
- Půjčku získáte i se záznamem v registrech.
Nevýhody půjčky u nebankovní společnosti
- Vyšší úroková sazba a vysoké RPSN – nebankovní půjčka je drahá vždycky, společnosti si tím vyvažují riziko, které souvisí s tím, že poskytnou půjčku i zadluženým klientům. Přesto je rozdíl, jestli bude RPSN ve výši několika desítek nebo několika tisíc procent.
- Nevýhodné podmínky – zajímejte se hlavně o sankce za nesplácení a jestli máte možnost odkladu splátek nebo naopak mimořádné splátky.
- Zástava nemovitosti – nutná u některých nebankovních půjček.
- Riziko předlužení – poskytování půjček bez prověření bonity vás může přivést do dluhové pasti.
Půjčka 200 000 Kč bez potvrzení příjmu
Půjčka bez doložení příjmů u nebankovní společnosti
Při hledání nebankovních půjček často narazíte na nabídku půjčky bez doložení příjmu. Banky vám tuto možnost nenabídnou, protože mají povinnost prověřit si úvěruschopnost klienta, jednoduše řečeno zkontrolovat jejich příjmy, výdaje, dluhy a rozhodnout, jestli budou schopni půjčku splácet.
Nebankovní společnosti sice také mají povinnost úvěruschopnost klienta ověřit, ale tuto povinnost často obchází tím, že po vás budou chtít jen čestné prohlášení.
Do jejich online formuláře vyplníte své příjmy a výdaje podle vašeho odhadu a nemusíte shánět potvrzení od zaměstnavatele. Společnost tak ale vlastně nemůže nijak ověřit, jestli si žadatel nevymýšlí.
Je možné získat půjčku bez doložení příjmů i u banky?
Někdy se opravdu můžete setkat s nabídkou půjčky bez doložení příjmů i u banky. Myslí se tím ale případy, kdy vám výplata chodí na účet u dané banky a banka si tak sama zkontroluje, že máte pravidelný příjem. Nebo jí můžete povolit nahlédnutí do vašeho účtu i u jiné banky. Potvrzení od zaměstnavatele nepotřebujete, ale pravidelný příjem v dostatečné výši ano.
Půjčka do 200 000 Kč ihned
Potřebujete peníze hned? Pak vás určitě napadne kontaktovat nejprve nebankovní společnost, u které nebudete muset nic složitě vyřizovat. Stačí vyplnit online formulář, naťukat pár údajů, odeslat a do pár minut máte peníze na účtu. Za snadnost a rychlost zaplatíte vyššími úroky.
Dnes už ale není problém ani u banky získat půjčku ihned. Jakmile vám banka půjčku schválí, můžete mít peníze do 15 minut.
Proces posouzení a schválení půjčky můžete výrazně urychlit, když budete mít připravené všechny požadované doklady, včetně doložení příjmu (potvrzení od zaměstnavatele, daňové přiznání). Příjem dokládat nemusíte, když vám peníze chodí na účet u dané banky nebo odsouhlasíte bance online nahlédnutí do vašeho internetového bankovnictví.