Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.
Pojištění horolezectví
Patří k vašim koníčkům i taková adrenalinová záležitost, jako je horolezectví? Pak se podívejte na to, jak se pro jeho provozování správně pojistit v zahraničí. Pojištění horolezectví totiž v základním cestovním pojištění nenajdete.
Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz
Srovnejte si cestovní pojištění online
Stačí párkrát kliknout myší
Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.
Sleva až 60 % při sjednání online
Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.
Žádné zbytečné papírování
Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty.
Proč si sjednat cestovní pojištění horolezectví?
Cestovní pojištění byste si pro zahraničí cesty měli sjednávat automaticky, a to zvlášť v případě, kdy se chystáte sportovat. Základním kamenem každého cestovního pojištění jsou totiž léčebné výlohy, ze kterých je hrazená zdravotní péče (hospitalizace, lékařské ošetření, náklady na léky, repatriace zpět do České republiky atd.).
U horolezectví byste se pak měli zaměřit na to, aby daná pojistka obsahovala také zásah horské služby a transport vrtulníkem, které se vám u provozování tohoto sportu mohou zvlášť hodit.
Na co si dát pozor při sjednání pojištění horolezectví?
Především na odpovídající výši pojistných limitů. V případě zásahu horské služby i transportu vrtulníkem se částky mohou vyšplhat do statisíců, takže je určitě nebudete chtít platit z vlastních úspor. Klíčový je také výběr toho nejlepšího pojištění pro horolezce.
Se zajištěním tohoto sportu se určitě nesetkáte v základním cestovním pojištění, kam spadají pouze sporty rekreační. Pojistit se tak budete muset pro sporty rizikové, či dokonce extrémní. Záleží totiž na tom, do které kategorie daná pojišťovna horolezectví řadí.
Horolezectví jako takové je poměrně široký pojem. Obecně se dá říci, že zahrnuje vysokou psychickou i fyzickou náročnost, horší povětrnostní podmínky a s tím se pojící vyšší míru nebezpečí. Předpokládá se, že pro provozování horolezectví je také třeba speciální vybavení i odpovídající zkušenosti.
Srovnání cestovního pojištění na horolezectví
Se srovnáním cestovního pojištění pro horolezce vám pomůže online kalkulačka. Do ní zadáte základní údaje o vás a vaší cestě:
- cílovou destinaci,
- dobu trvání pobytu,
- počet zajištěných osob (jejich věk a zda tvoří jednu rodinu).
Během chvíle pak uvidíte přehledně porovnané nabídky hned od několika prověřených pojišťoven působících na českém trhu, a to včetně výše pojistného. V tomto kroku je důležité zvolit připojištění pro rizikové či extrémní sporty a zvolit také míru zajištění (nižší, střední, vyšší).
Vzhledem k tomu, že se chystáte provozovat náročný sport, zcela jistě zvolte zajištění vyšší.
Jak si sjednat cestovní pojištění na horolezectví?
Také se sjednáním cestovního pojištění na horolezectví vám pomůže online kalkulačka. Stačí si v ní vybrat produkt, který se vám líbí nejvíce, a během pár kliknutí myší pojistku uzavřít. Všechny důležité dokumenty vám poté do 10 minut přijdou do vaší e-mailové schránky. Samotná pojistka začíná platit hned, jak ji zaplatíte – bankovním převodem, nebo online kartou.
Ptáte se nás
Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.
Proč si sjednat cestovní pojištění do zahraničí?
Platí mi cestovní pojištění jen v dané zemi? Co když jich plánuji navštívit víc?
Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.
Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:
- Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
- svět bez USA,
- svět s USA,
- Česká republika.
Mám zájem o připojištění. Jaké si mohu sjednat?
Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:
- úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
- pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
- pojištění zavazadel – pro případ ztráty a poškození,
- pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.
Na dovolené plánuji sportovat. Musím se kvůli tomu speciálně pojistit?
Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.
Jak probíhá platba za cestovní pojištění do zahraničí?
Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu.
Cestovní pojištění a covid-19: Jak kryjí pojišťovny koronavirus?
Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny
Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.