Ceníky služeb od Raiffeisenbank najdete na tomto odkazu.
Kód banky 2600 (Citibank)
Kód banky 2600 patří bance Citibank. Ta funguje už přes 200 let a působí ve více než 160 zemích světa. V České republice je již od roku 1990 a nabízí bankovní a finanční služby korporacím, institucím i komerčním klientům. Založit si u ní lze běžný účet, požádat o půjčku nebo začít investovat do cenných papírů.
Základní informace o Citibank
Citibank je globální banka a působí ve většině států světa. I díky tomu si u ní můžete otevřít účet nejen v českých korunách, ale klidně i v 19 různých měnách. Spektrum jejích finančních a poradenských služeb je velmi široké.
Celosvětově spravuje více než 200 milionů bankovních účtů svých klientů. V České republice má však jen 2 pobočky – centrálu v Praze a regionální zastoupení v Ostravě.
V roce 2015 došlo k prodeji její součásti obsahující osobní účty běžných klientů konkurenční Raiffeisenbank.
Pokud byste chtěli někomu poslat peníze na účet vedený u Citibank, musíte použít kód banky 2600. V případě zaslání na jiný účet můžete využít přehlednou tabulku kódů bank.
Důležité údaje o Citibank
- Oficiální název: Citibank Europe plc, organizační složka
- Sídlo: Bucharova 2641/14, Praha 5, PSČ 158 02
- IČ: 28198131
- SWIFT kód: CITICZPX
- Webové stránky: www.citi.com
- Datová schránka: wfedfhf
- Zákaznická linka: 233 061 111 (Praha), 233 063 245 (Ostrava)
Jednoduchá správa bankovnictví v internetbankingu CitiDirect BE
Svůj běžný účet u Citibank můžete snadno spravovat prostřednictvím mezinárodní internetové platformy CitiDirect BE. Ta funguje i pro účty založené v České republice a je lokalizována do 23 světových jazyků.
Můžete v ní odesílat platby nebo kontrolovat ty přijaté, stáhnout si výpisy z účtu nebo kontrolovat/měnit nastavení platební karty. Do internetbankingu Citibank můžete vstupovat také prostřednictvím mobilní aplikace MobilePass. A využít lze i aplikaci SafeWord Card, která je určena pro generování bezpečnějších hesel.
Běžný účet si u ní můžete založit jen za určitých podmínek, ale dostupný je v 19 různých měnách. Měsíční výpisy dostáváte e-mailem a je možné třeba i otevřít si mzdový účet. Služby jsou ale dostupné jen pro určité spektrum klientů.
Až budete chtít poslat peníze člověku s účtem u Citibank, nezapomeňte na kód banky 2600.
Platební karty Citibank
Co se týká platebních karet, tak Citibank vydává svou debetní kartu Citi. K ní si můžete stáhnout i mobilní aplikaci CitiManager (pro Android a iOS) a mít tak o svých platbách lepší přehled.
Citibank nabízí běžnou platební kartu, korporátní kartu nebo jejich kombinaci v takzvané One Card (Jedna karta). Založit si u ní můžete také korporátní účet. V rámci něho lze otevřít i cestovní účet, který reflektuje cestovní náklady zaměstnanců.
Kromě běžných plastových karet vydává i virtuální platební karty.
Stručná historie Citibank
Historie Citibank je velmi dlouhá. Banka vznikla v roce 1812 jakožto City Bank of New York. Následně byla přejmenována na First National City Bank of New York. Její hlavní sídlo je dodnes v této americké metropoli.
Banka byla v mnoha ohledech průkopníkem moderních technologií – například založila (nebo spíš stvořila) první bankomat na světě. Ve Velké Británii se stala zase první tamní bankou, která zavedla 24hodinové bankovnictví.
Aktuálně působí ve více než 160 zemích světa. Do České republiky vstoupila v roce 1990. O 10 měsíců později získala licenci od České národní banky a 24. června 1991 tu otevřela první pobočku.
V září 2015 podepsala dohodu s Raiffeisenbank, jíž prodala svou složku pro osobní bankovnictví – osobní účty, úvěry atd. Bývalí klienti Citibank tak od té chvíle začali fungovat v systémech Raiffeisenbank. K dokončení obchodu došlo 1. března 2016.
Citibank ale nadále v ČR nabízí své služby korporátním, institucionálním a komerčním klientům.
Ptáte se nás
Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.
Jaké jsou ceníky Raiffeisenbank?
Kde se můžu přihlásit do internetového bankovnictví Raiffeisenbank?
Do osobního i firemního internetového bankovnictví Raiffeisenbank se můžete přihlásit, když vložíte do prohlížeče tento odkaz: https://www.rb.cz/vstup-na-ucet
Kde najdu bankomaty a pobočky Raiffeisenbank?
Mapu poboček a bankomatů RB najdete na tomto odkazu.
Jaký je vztah mezi Equa bank a Raiffeisenbank?
Dne 14. listopadu 2022 se Equa bank spojila s Raiffeisenbank a veškeré služby jsou tak poskytovány pod značkou Raiffeisenbank. Všechny produkty i nadále fungují tak, jako doposud, a to včetně výhodných podmínek spoření, online poskytování bankovních půjček atd.
Co potřebuji k žádosti o půjčku?
Stačí vám občanský průkaz. Samozřejmě vám také musí být alespoň 18 let.
Jak probíhá sjednání hypotéky u Raiffeisenbank?
Sjednání hypotéky dnes probíhá daleko rychleji a jednodušeji, než si možná myslíte.
Dříve než o hypotéce začnete uvažovat, udělejte si orientační výpočet v kalkulačce hypoték. Díky kalkulačce budete mít představu o tom, kolik peněz vám banka půjčí a za jakých podmínek.
2. Osobní schůzka
Pokud už budete rozhodnutí o tom, že hypotéku chcete, stačí zavolat nebo přijít do hypotečního centra Raiffeisenbank. Tam si vás vezme do péče hypoteční specialista, který s vámi projde parametry hypotéky a udělá vám nabídku hypotéky na míru. Úrokovou sazbu, kterou na pobočce dostanete, vám banka garantuje po dobu 30 dní. Máte tedy dostatek času si vše rozmyslet a sehnat si všechny potřebné dokumenty.
3. Žádost o hypotéku
Dalším krokem je předání žádosti o hypotéku a dokumentů, které jsou k ní potřeba. Jde o:
- dokumenty k zajištění úvěru,
- poklady k příjmům,
- doklady totožnosti,
- podklady k jednotlivým účelům hypotéky.
Všechny dokumenty můžete poslat elektronicky. Není nutné je na pobočku nosit fyzicky.
4. Schválení a podpis smlouvy
Jestli vaši hypotéku schválili nebo ne se dozvíte už do 3 dnů. Pokud je vše v pořádku, banka vám pošle návrh smlouvy a domluví se s vámi na podpisu smlouvy. Smlouvu můžete podepsat osobně v hypotečním centru nebo také elektronicky prostřednictvím internetového bankovnictví.
5. Čerpání hypotéky
Po dodání všech dokumentů přichází na řadu ta nejdůležitější část – čerpání peněz. Dostat je můžete jednorázově na účet, nebo je čerpat po částech.
Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.