Ceníky služeb od České spořitelny pro soukromé klienty najdete na tomto odkazu.
Kód banky 0800 (Česká spořitelna)
Kód banky 0800 patří České spořitelně. Ta vznikla už v roce 1825 jakožto Spořitelna česká. V současnosti patří pod rakouskou Erste Bank, má 366 poboček a provozuje síť 1 680 bankomatů. Služby České spořitelny využívá okolo 4,5 milionu klientů.
Základní informace o České spořitelně
Česká spořitelna má mezi tuzemskými bankami nejdelší tradici. Vznikla už v roce 1825 a od té doby několikrát změnila název. Mnohem podstatnější ale je, že se v roce 1992 proměnila z pojišťovny na akciovou společnost a díky tomu mohla její akcie v roce 2008 odkoupit rakouská Erste Bank.
Kód banky Česká spořitelna je 0800. Ten se uvádí za číslo účtu a ukazuje, pod jakou banku daný účet spadá. Pro lepší přehlednost jsme pro vás připravili i tabulku s kódy bank a dalšími údaji.
A jaké jsou další důležité informace o České spořitelně?
- Oficiální název: Česká spořitelna, a.s.
- Sídlo: Olbrachtova 1929/62, Praha 4, PSČ 140 00
- IČ: 45244782
- SWIFT kód: GIBACZPX
- Webové stránky: csas.cz
- Datová schránka: wx6dkif
- Zákaznická linka: 800 207 207
- Provozní doba podpory: nonstop
Jednoduchá správa bankovnictví v aplikaci George
Česká spořitelna má přes 360 poboček. Své peníze si ale můžete spravovat i sami, a to přes internetbanking nebo bankovnictví v mobilu (smartbanking). K tomu Česká spořitelna nabízí aplikaci George, která má za cíl usnadnit a zpříjemnit vám práci s penězi.
Internetové bankovnictví George získáte jednoduše tak, že si u České spořitelny založíte běžný účet. Získáte k němu přístupové údaje, jejichž prostřednictvím se přihlásíte do svého online bankovnictví.
Pak už s internetovým bankovnictvím George pracujete podobným způsobem jako u jiných bank – můžete si nastavit například:
- trvalé příkazy,
- inkasa,
- notifikace o platbách,
- blokaci karet,
- šablony pro platby,
- výpisy a potvrzení až 7 let zpětně.
Aplikaci George České spořitelny si můžete nainstalovat i na další zařízení, a to pomocí vygenerovaného QR kódu nebo stažením z obchodu s aplikacemi.
Jaké všechny mobilní aplikace Česká spořitelna svým klientům nabízí?
George v mobilu
- smartbanking pro mobilní telefony
- stažení zdarma
- pro Android a iOS
George klíč
- aplikace pro bezpečnější přihlašování
- potvrzování plateb s pomocí otisku prstu nebo rozpoznání tváře
- zdarma pro Android a iOS
Investiční centrum
- informace o investování
- aktuální kurzy měn
- nabídka investičních produktů
- pro Android a iOS
Stručná historie České spořitelny
V současnosti patří Česká spořitelna, jejíž bankovní kód je 0800, pod Erste Group Bank AG. To je rakouská obchodní banka a Česká spořitelna je její dceřinou společností.
Přerod v moderní bankovní společnost započal u České spořitelny v roce 1992, kdy se z ní stala akciová společnost. Díky tomu měla více možností rozšířit své služby a ze spořitelny, respektive pojišťovny, se stala plnohodnotná banka. V roce 2000 část jejích akcií odkoupila Erste Group Bank AG, v roce 2008 se stala jejím celkovým vlastníkem.
Aktuálně má i Česká spořitelna své dceřiné společnosti:
- Stavební spořitelna – zajišťuje úvěry, hypotéky a nabízí stavební spoření
- Erste Leasing – leasingová společnost
- Realitní společnost České spořitelny
Mezi klienty České spořitelny nepatří jen běžní lidé. Její služby využívají také firmy a obce. Můžete si u ní založit běžný účet, spořicí účet nebo začít investovat a stejně tak si u ní můžete sjednat půjčku nebo hypotéku.
Spolupracuje navíc s dalšími institucemi, které jí pomáhají zkvalitňovat služby a rozšiřovat jejich spektrum:
- Kooperativa
- Česká společnost ekonomická
- Poradna při finanční tísni
Ptáte se nás
Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.
Jaké jsou ceníky České spořitelny?
Kde se můžu přihlásit do internetového bankovnictví České spořitelny?
Do internetového bankovnictví George se můžete přihlásit vložením tohoto odkazu do vašeho prohlížeče: https://bezpecnost.csas.cz/wlogin/?app_id=GEORGE
Kde najdu bankomaty a pobočky České spořitelny?
Seznam poboček a bankomatů České spořitelny najdete na tomto odkazu.
Jak vybrat nejlepší spořicí účet?
S naším online srovnáním spořicích účtů je to hračka. Účty si můžete srovnat podle poplatků za vedení nebo podle úrokové sazby. Ta udává, kolik vám peníze vydělají. Důležitá jsou i pásma úročení – kdy banka vklad rozdělí a každou jeho část úročí jinak.
Některé spořicí účty mají navíc povinný minimální vklad nebo zůstatek. Ne každému to může vyhovovat.
Jaké jsou výhody stavebního spoření?
Mezi největší výhody stavebního spoření patří státní podpora ve výši 10 % z ročně naspořené částky, a to až do výše 1 000 Kč. Ta dělá ze stavebního spoření jeden z nejvýhodnějších a nejméně rizikových produktů určených ke zhodnocení financí. Vklady i úroky jsou navíc pojištěny až do výše 100 000 eur.
Na co si dát pozor při výběru nejvýhodnější hypotéky?
Výše splátek
Splátka by neměla ukrajovat příliš velkou část vašeho měsíčního příjmu. Zkuste si proto nějaký čas odkládat částku, kterou byste měli posílat bance.
Doba splatnosti
Důležitá je i dobře nastavená doba splatnosti. Nevolte za každou cenu co nejkratší, abyste měli hypotéku rychleji z krku. Raději si ji nastavte tak, aby vám opravdu vyhovovala výše měsíčních splátek.
Banky často komunikují úroky hypoték „OD“, na ně ale málokdo dosáhne, pokud si nesjedná u banky nějaké doplňkové produkty. Ty ale nejsou vždy výhodné.
Poplatky
S hypotékou jsou také často spojeny poplatky: za vyřízení, odhad ceny nemovitosti, vedení úvěrového účtu atd. Zajímejte se proto o to, co si banka, u které chcete žádat o hypotéku, všechno účtuje. V ideálním případě uhradíte pouze poplatek za vklad na katastrálním úřadu.
Přečtete si našich 10 tipů, podle čeho vybírat hypotéku.
Jak bude banka ověřovat mé příjmy a výdaje při žádosti o hypotéku?
Banku budou zajímat hlavně vaše pravidelné příjmy. Ty budete muset řádně doložit. Někdy pro vás ale může být doložení příjmů téměř bez práce. Když o hypotéku žádáte u banky, do které vám chodí každý měsíc výplata, většinou nemusíte už příjmy složitě dokazovat.
Stejně tak jsou důležité i vaše výdaje, a to včetně dosavadních závazků (půjček, kreditních karet, kontokorentů aj.). Aby si banka ověřila, že nemáte problémy se splácením, nahlédne také do registrů úvěrů – BRKI, NRKI a SOLUS.
Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.