Kód banky 0100 (Komerční banka)

Kód banky 0100 patří Komerční bance. Ta je jednou za tří největších bank v České republice. Má přes 1,6 milionu klientů, provozuje 213 poboček a má 796 bankomatů. Od roku 2001 je součástí mezinárodní bankovní skupiny Société Générale.

Srovnejte si osobní účty

Základní informace o Komerční bance

Komerční banka vznikla v roce 1990. Kromě běžných bankovních služeb zahrnujících osobní účty, spořicí účty, půjčky nebo hypotéky se Komerční banka zaměřuje i na mezinárodní bankovní služby.

přes 6 000 zaměstnanců a pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku. Kód Komerční banky je 0100 – pokud posíláte peníze klientovi KB, píše se kód banky vždy za číslo bankovního účtu. Pro větší přehlednost jsme pro vás připravili celkový seznam kódů bank.

Další důležité údaje o Komerční bance jsou:

  • Oficiální název: Komerční banka, a.s.
  • Sídlo: Na Příkopě 33, Praha 1, 114 07
  • IČ: 45317054
  • SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
  • Webové stránky: www.kb.cz
  • Datová schránka: 4ktes4w
  • Zákaznická linka: 800 521 521, 955 512 230 (blokace karty)
  • Provozní doba podpory: Po–⁠Pá 7:00-⁠22:00, So–⁠Ne 8:00-⁠22:00

Jednoduchá správa bankovnictví v aplikaci KB+

Své peníze můžete spravovat pomocí internetového bankovnictví Komerční banky. Stejně tak si můžete stáhnout mobilní aplikaci KB+ a v ní:

  • zadávat trvalé platby;
  • odesílat peníze;
  • nastavit inkaso;
  • ohlídat příchozí platby.

Kromě správy osobního účtu má ale aplikace i další možnosti využití.

Jelikož se Komerční banka díky propojení s mezinárodní bankovní skupinou Société Générale zaměřuje i na mezinárodní bankovnictví, nabízí v aplikaci KB+ multiměnové funkce – můžete na jednom bankovním účtu operovat s až 15 různými světovými měnami, platit s nimi nebo je směňovat.

Další zajímavou funkcí v mobilní aplikaci Komerční banky jsou takzvané spořicí obálky. Jedná se o obdobu spořicích účtů, kterých si můžete založit až 10 a spořit si v nich přesně na to, co zrovna potřebujete.

Mobilní aplikaci KB+ můžete používat na chytrém telefonu s Androidem a iOS. Spustit se ale dá i přes webový prohlížeč. Výhodou je, že funkce i vzhled jsou na všech zařízeních stejné, takže co začnete v mobilu, můžete pohodlně dokončit na velkém monitoru počítače.

(Ne)výhodou mobilní aplikace KB+ je, že po jejím stažení si musíte vybrat jeden ze 4 tarifů. Jedná se o nové pravidlo Komerční banky a každý klient musí mít nějaký tarif. První je zdarma a zahrnuje 1 osobní účet a 1 debetní kartu. Další tarify stojí od 39 Kč měsíčně a nabízejí více různých účtů, více platebních karet a další nadstandardní služby.

Porovnejte si běžné účty

Stručná historie Komerční banky

Komerční banka se zrodila ze Státní banky československé (SBČS), která fungovala už od roku 1950 a jednalo se o centrální banku ČSSR. 1. ledna 1990 z ní byla vydělena Komerční banka a dále Všeobecná úvěrová banka a Investiční banka.

O dva roky později se KB proměnila na akciovou společnost, ale stále byla z velké části vlastněna státem. Až v roce 2001 Vláda ČR rozhodla o prodeji svého podílu francouzské finanční skupině Société Générale (jedna z největších evropských finančních skupin, pobočky má v 70 zemích světa).

Komerční banka postupně rostla a rozšiřovala portfolio svých služeb:

  • Běžným lidem a podnikatelům nabízí vše možné od účtů přes různé možnosti spoření až po půjčky.
  • Díky propojení se Société Générale je aktivní i na mezinárodních trzích.
  • Její třetí specializací jsou bankovní služby pro velké korporace.

Převzala stavební spořitelnu Modrá pyramida a jejími dceřinými společnostmi jsou také KB Penzijní společnost, KB Real Estate a VN 42. Z poloviny vlastní i společnost Essox.

Provozuje Nadaci Komerční banky, jejímž prostřednictvím podporuje:

  • rodiny s dětmi;
  • lepší hospicovou péči;
  • kvalitnější paliativní péči;
  • minimalizaci negativních dopadů lidské činnosti na životní prostředí a zajištění udržitené budoucnosti lidstva.

Během své existence obdržela řadu různých ocenění – Národní cena ČR za společenskou odpovědnost, Mastercard Banka roku 2023 nebo TOP Odpovědná velká firma.

Srovnejte si spořicí účty

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Ceníky i sazebníky k produktům od Komerční banky pro občany, podnikatele, firmy i municipality najdete na tomto odkazu

Do internetového bankovnictví Komerční banky MojeBanka se přihlásíte, když do prohlížeče vložíte tento odkaz: https://login.kb.cz/login?sso=MB2&layout=BRAND

Mapu poboček KB najdete tomto odkazu, mapu bankomatů KB na tomto odkazu. A to podle rozlišení – 24/7, bezbariérový přístup, vklad/výběr, výše výběru a bezkontaktního výběru. 

O spořící účet může požádat každý, komu už je 18 let a má běžný účet u Komerční banky. K založení pak už stačí jen 2 doklady totožnosti – např. občanský průkaz a cestovní pas.

Sjednání online je sice jednodušší, ale podléhá trochu přísnějším pravidlům. Z důvodu bezpečnosti tak musíte splnit více podmínek, než kdybyste si účet zakládali s bankéřem na pobočce. Podmínky, které musíte splnit pro sjednání účtu online: 

  • Musíte mít české státní občanství
  • Musí vám být alespoň 18 let.
  • Budete potřebovat 2 doklady totožnosti – např. občanský nebo řidičský průkaz či cestovní pas.

Založení účtu 

  1. Na stránkách Komerční banky vyplníte online formulář.
  2. Žádné papírování, ani čekání na kurýra. Smlouvu podepíšete jednoduše unikátním kódem, který vám přijde v SMS zprávě.

Budete potřebovat dva doklady totožnosti – např. občanku, řidičák, pas nebo rodný list.

  • Pokud jste zaměstnanec, připravte si mimo dokladů i Potvrzení o příjmu, které bance ukáže, že jste půjčku schopni poctivě splácet.
  • Podnikatelé si připraví daňové přiznání za poslední rok a doklad o zaplacení daně (ten vám vystaví na Finančním úřadě).

K úspěšnému získání hypotečního úvěru vám stačí 3 kroky:

1. Schůzka na pobočce

Domluvit si schůzku v bance můžete rovnou 3 způsoby: 

  • na stránkách KB stačí vyplnit formulář s telefonním číslem, 
  • objednat se přímo v aplikaci MojeBanka,
  • zajít osobně na kteroukoliv pobočku. 

Specialisté z Komerční banky si s vámi domluví den a čas, ve který se sejdete a proberete podrobnosti ohledně vaší vysněné hypotéky.

2. Schválení hypotéky

Podle předchozí schůzky vyhodnotí hypoteční specialista riziko zástavy, posoudí vaše příjmy a výdaje a podle toho vytvoří smlouvu.

3. Podpis smlouvy

Pokud vše proběhne hladce, čeká vás už jen podpis smlouvy. Konkrétně několika smluv – Smlouvu o hypotečním úvěru, Zástavní smlouvu k nemovitosti, Návrh na vklad zástavního práva a Evropský standardizovaný informační přehled.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.