Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.
Cestovní pojištění do USA
Chystáte se vyrazit do USA? Nenechávejte nic náhodě a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění. Důvod je prostý – náklady na lékařskou péči jsou v této zemi velmi vysoké. Díky cestovnímu pojištění si s nimi ovšem nebudete muset lámat hlavu.
Cestovní pojištění si sjednáte jednoduše online
Stačí párkrát kliknout myší
Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.
Sleva až 60 % při sjednání online
Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.
Žádné zbytečné papírování
Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty.
Proč si sjednat cestovní pojištění do USA?
Hlavním důvodem, proč si sjednat cestovní pojištění do Ameriky, je místní velmi nákladná lékařská péče.
Limity léčebných výloh by ve vaší pojistce měly být minimálně ve výši 5 milionů korun. I drobný zákrok nebo jen lékařská konzultace totiž v USA vyjde na pěknou řádku peněz.
Kolik stojí cestovní pojištění do USA?
Přesná cena cestovního pojištění do Ameriky je individuální, protože její výši ovlivňuje:
- délka pobytu,
- počet pojištěných osob,
- výše limitů léčebných výloh,
- volba připojištění.
Z připojištění bychom v tomto případě doporučovali sjednání pojištění odpovědnosti (pro případy, kdy byste někomu nechtěně způsobili škodu na zdraví či majetku), pojištění zavazadel pro případ jejich ztráty nebo odcizení a pojištění storna cesty pro případ, že byste na svou cestu do USA nemohli například z důvodu nemoci odjet.
A pokud se zde chystáte i na nějaké náročnější treky nebo sportovní aktivity, zjistěte si před uzavřením pojistné smlouvy, jestli nebudete potřebovat zajištění i pro rizikové nebo extrémní sporty.
Srovnání a sjednání cestovního pojištění do USA
Pro srovnání cestovního pojištění do Ameriky vám poslouží online kalkulačka cestovního pojištění.
Do té stačí zadat údaje o vaší cestě (délka pobytu, počet pojištěných osob) a během pár minut uvidíte přehled nabídek od prověřených pojišťoven, a to včetně ceny.
Jednotlivé pojistné produkty si můžete upravovat – přidávat připojištění a volit úroveň svého zajištění.
Jestli můžeme radit, nedívejte se při svém výběru primárně na cenu. To nejlevnější cestovní pojištění do USA totiž nemusí být to nejlepší. V první řadě je především důležité to, aby se o vás v případě potřeby správně postaralo.
Jak sjednat cestovní pojištění do USA
Přes online kalkulačku cestovního pojištění si můžete pojistku do Ameriky také snadno sjednat. Stačí si vybrat to nejlepší cestovní pojištění do USA přímo vám na míru, kliknout na tlačítko „Koupit” a pojistku uzavřít.
Všechny důležité dokumenty vám pak přijdou během chvíle do vaší e-mailové schránky, a to včetně pojistné smlouvy. Samotná pojistka začíná platit uhrazením pojistného (zvolit můžete online platbu kartou nebo bankovní převod).
Co si připravit před cestou do USA?
Pro turistickou nebo obchodní cestu kratší než 90 dnů vám bude stačit mít vyřízené cestovní povolení ESTA. Zajistit ho zvládnete s pomocí elektronického systému cestovních povolení, a to ještě před odletem.
Nutností je také mít platný cestovní pas. Pokud si plánujete vypůjčit v Americe auto, zařiďte si i mezinárodní řidičský průkaz.
Očkování pro cestu do USA povinné není, ale doporučuje se nechat se očkovat proti žloutence typu A a B, tetanu, spalničkám, záškrtu, dětské obrně a vzteklině.
Důležité informace pro cestování do USA
- Důležitá telefonní čísla: Policie, záchranka i hasiči 911
- Rychlostní limity: Dálnice 105–129 km/h, silnice 80–113 km/h, obec 40–88 km/h
- Pozor na:
- krádeže a kapsáře ve velkých městech, v autobusech a na zastávkách,
- zákaz pití alkoholu na veřejnosti,
- koupání bez plavek, včetně batolat.
Volání z USA
I přes oceán se do své domoviny bez problému dovoláte. Ovšem počítejte s tím, že běžným způsobem, tedy s mobilním telefonem a českou SIM kartou, se vám to prodraží.
Pokud vás však ceny ve výši desítek korun za minutu volání neodradí, jako první krok si u svého operátora ověřte, že máte zapnutý datový roaming.
V dnešní době jsou však dostupné i mnohem lacinější varianty, a to je volání pomocí mobilních aplikací. Typicky například aplikace WhatsApp, případně Messenger od Facebooku. Podobné aplikace ke svému fungování využívají mobilní data.
Ta od vašeho českého operátora by vás rovněž vyšla na nemalou částku, a proto doporučujeme si je už při přistání vypnout. Můžete ale buď využít bezplatné Wi-fi sítě, nebo si jednoduše zakoupit místní SIM s předplacenými daty.
Doporučujeme si také udělat srovnání mobilních tarifů a zjistit si, zda na vás někde nečeká výhodnější datová nabídka.
Výběr z bankomatů v USA
Ani dříve komplikovaný výběr hotovosti z bankomatů v zahraničí už dnes není žádné tabu. V první řadě si ale u své banky ověřte, že vaše bankovní karta podporuje takovou službu. Ve většině případů tomu tak je, ale je lepší se dopředu ujistit.
Pokud ne, zkuste se podívat do našeho srovnání běžných účtů, zda by vám jiná banka nenabídla lepší služby.
Pozor si dejte na poplatek za výběr z bankomatu. Některé stroje vám totiž naúčtují speciální komisní poplatek. Jeho výše se liší od bankovní společnosti i lokality bankomatu. Někdy se vyplatí popojít pár ulic k bankomatu jiné společnosti.
Mějte také na paměti, že vám bankomat při použití karty od účtu v české měně nabídne převod vybírané částky na koruny. Takový převod ale zpravidla vychází dráž. Proto zůstaňte u výběru s dolarovým kurzem.
Doprava v USA
Spojené státy americké mají poměrně dostupnou a hustou dopravní síť napříč celým svým územím. V rámci vzdálenějších míst, tedy typicky z města do města, se běžně lidé dopravují letadlem.
Naopak méně běžné než v Evropě jsou tam dálkové autobusy nebo vlaky. Jednak oproti přesunům letadlem nebývají nijak výrazně levnější, jednak neoplývají přehnaným pohodlím a kvalitou a ke všemu ani jejich jízdní rozvrh není kdovíjak bohatý na termíny.
Vítanou alternativou pro kratší vzdálenosti či dopravu po městě může být vlastní auto. Na to pamatují půjčovny, kterých je po USA opravdu hodně.
Půjčit si auto pro své přesuny po severoamerickém kontinentu díky tomu není nic složitého. Stačí mít s sebou mezinárodní řidičský průkaz a dostavit se do nejbližší půjčovny.
Rozhodně se ale v takovém případě vyplatí si vypůjčené auto připojistit. Buď v rámci nabízených pojištění přímo u půjčovny, anebo v rámci vašeho cestovního pojištění. Případně pro větší jistotu využít obojího.
Bohužel se totiž často stává, že vozy z půjčoven nejsou ve špičkovém stavu a půjčovna by vám mohla v cíli přičíst závady, o kterých jste třeba při vyzvednutí vozu ani nevěděli. Pojištění vás může takových šlamastyk ušetřit.
Pamatujte také na to, že po vás v půjčovně aut budou pravděpodobně chtít kreditní kartu.
Mezi nejoblíbenější půjčovny aut v USA patří:
- Thrifty
- Alamo
- Avis
- Hertz
- Dollar Car Rental
Kolik stojí půjčení auta v USA?
Podívejte se, kolik přibližně stojí půjčení auta na jeden den a na týden. Pro výpočet jsme využili 5místný model vozu Ford Escape pro dny 1. června 2024 a 1. až 8. června 2024, kurz je aktuální ke dni 30. 4. 2024.
Lokalita | Cena za jeden den (v korunách) | Cena za týden |
Los Angeles | 1 813 Kč | 8 809 Kč |
Miami | 1 578 Kč | 8 353 Kč |
New York | 3 395 Kč | 14 987 Kč |
Zdroj. Rentalcars
Cestovní tipy do USA
V Americe toho můžete objevovat opravdu spoustu. Jedná se totiž o zemi osobitých velkoměst, jedinečných historických míst i přírodních krás, které jinde nenajdete. Minout byste rozhodně neměli:
- New York – město, které nikdy nespí a které nabízí celou řadu zajímavých míst, jako je Times Square, One World Trade Center, Central Park, Ellis Island, Wall Street, Chinatown a Little Italy, Flat Iron, Empire State Building, Chrysler Building aj. K tomu připočtěte celou řadu muzeí, galerií, restaurací, bister a nejrůznějších zákoutí.
- Boston a jeho okolí – pokud vás zajímá historie Ameriky, určitě se vydejte do Bostonu, kde na vás doslova dýchne. Kousek to odtud budete mít třeba i do Salemu proslulého čarodějnickými procesy.
- Washington – kromě Bílého domu a známých památníků si zde užijete Smithsonian Institution s komplexem muzeí, která vás doslova nadchnou
- Las Vegas – největší město státu Nevada, které je proslulé hazardem a svým nočním životem
- San Francisco – jedno z nejkrásnějších měst na světě, známé svým mostem Golden Gate, Čínskou čtvrtí nebo vězením na ostrově Alcatraz
- Yellowstonský národní park – nejstarší národní park na světě, který je vlastně jedním velkým supervulkánem. Díky tomu se na jeho území nachází asi polovina všech světových typů geotermálních jevů.
- Great Smoky Mountains – nejvíce navštěvovaný americký park s nejstarším lesem na světě
- Great Canyon – park s úchvatným a monumentálním kaňonem, který vám asi nemusíme moc představovat
- Sequoia Park – do tohoto parku se jezdí především za známými sekvojemi, které dosahují výšky až 85 metrů
- Niagarské vodopády – hezčí pohled na jejich hlavní část budete mít sice z kanadské strany, ale i tak je do tohoto výčtu musíme zařadit. Nenechejte si zde ujít plavbu na Maid of the Mist, která vás zaveze na okraj známé podkovy přímo pod padající vodní masy, nebo na vyhlídkové plošiny Bridal Veil Falls – nejmenší části vodopádu patřící americké straně.
Ptáte se nás
Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.
Proč si sjednat cestovní pojištění do zahraničí?
Platí mi cestovní pojištění jen v dané zemi? Co když jich plánuji navštívit víc?
Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.
Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:
- Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
- svět bez USA,
- svět s USA,
- Česká republika.
Mám zájem o připojištění. Jaké si mohu sjednat?
Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:
- úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
- pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
- pojištění zavazadel – pro případ ztráty a poškození,
- pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.
Na dovolené plánuji sportovat. Musím se kvůli tomu speciálně pojistit?
Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.
Jak probíhá platba za cestovní pojištění do zahraničí?
Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu.
Cestovní pojištění a covid-19: Jak kryjí pojišťovny koronavirus?
Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny
Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.