Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.
Cestovní pojištění dle sportů
Ať už se na dovolené hodláte věnovat klasickým aktivitám, nebo dáváte přednost adrenalinovým zážitkům, měli byste si dopředu zkontrolovat, zda vám pojišťovna tuto zábavu pojistí. Využijte našeho přehledného rozcestníku.
Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz
Jak si sjednat cestovní pojištění online?
Stačí párkrát kliknout myší
Z pohodlí vlastního domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete ten nejvýhodnější.
Sleva až 60 % při sjednání online
Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte cestovní pojištění online, ušetříte více než polovinu ceny.
Žádné zbytečné papírování
Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to jenom 2 minuty.
Cestovní pojištění podle rizikovosti sportů a aktivit
Asi vás nepřekvapí, že se sportovní aktivity dělí do různých kategorií podle jejich rizikovosti. Třeba takové horolezectví představuje bezpochyby nebezpečnější zábavu než jízda na kole. A aby toho nebylo málo, jednotlivé pojišťovny si tyto kategorie stanovují podle sebe. Tento rozcestník tedy berte spíše jako orientační odrazový můstek než jako bernou minci.
To nejvýhodnější cestovní pojištění i se všemi připojištěními si sjednáte během pár minut z pohodlí domova přes naši online kalkulačku.
Rizikové sporty
Mezi rizikové sporty se často řadí například:
- Vodní – jachting (mimo oceánské plavby), jízda na vodním skútru, kajak, kanoe a rafting do střední obtížnosti, flyboarding, kitesurfing, potápění (do 20 m), surfing, windsurfing, wakeboarding.
- Zimní – běžkování (mimo vyznačenou trať, ale ve vyjeté stopě), jízda na sněžném skútru, freeride, snowpark.
- Turistika – skialpinismus, turistika a treking po vyznačených trasách a stezkách (obtížnost do 3UIAA a do 5 000 m.n.m), ferraty B a C.
- Týmové – rugby, americký fotbal, vodní pólo.
- Atletické – atletika, maraton, moderní pětiboj, sportovní střelba, sportovní gymnastika, triatlon.
- Bojové – judo, karate, aikido, taekwondo, kickbox, box, MMA, wrestling, řeckořímský zápas, historický šerm.
- Ostatní – cyklokros, cyklotrial, jízda na kole mimo cyklistické trasy, jízda na koni, jízda na skateboardu nebo longboardu, hasičský sport, jízda na „U" rampě, lukostřelba, motokáry, rybaření ze člunu, bungee jumping.
Extrémní sporty
Do kategorie extrémních sportů většinou spadají třeba:
- horolezectví,
- canyoning,
- letecké sporty,
- kaskadérství,
- skoky a lety na lyžích,
- potápění v obtížných podmínkách,
- paragliding a závěsné létání,
- slézání vodních a ledových vodopádů,
- Spartan Race, Ironman,
- motoristické sporty v náročném terénu,
- sjezd na horských kolech (downhill),
- seskok padákem.
Cestovní pojištění na zimu
Zimní sporty bývají mnohdy nebezpečné a hrozí při nich riziko vážného zranění. Pro spoustu lyžařských areálů je navíc typické, že se poblíž nich nachází pouze soukromá zdravotnická zařízení. A v těch vám Evropský průkaz zdravotního pojištění nepomůže. Řešení? Cestovní pojištění.
Cestovní pojištění na léto
Letní aktivity jsou možná obecně vzato méně nebezpečné než ty zimní, na druhou stranu spousta adrenalinových nadšenců vyráží právě během letních měsíců za potápěním, horolezectvím nebo třeba rybařením. Cestovní pojištění představuje i v létě jasnou volbu.
Ptáte se nás
Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.
Proč si sjednat cestovní pojištění do zahraničí?
Platí mi cestovní pojištění jen v dané zemi? Co když jich plánuji navštívit víc?
Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.
Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:
- Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
- svět bez USA,
- svět s USA,
- Česká republika.
Mám zájem o připojištění. Jaké si mohu sjednat?
Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:
- úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
- pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
- pojištění zavazadel – pro případ ztráty a poškození,
- pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.
Na dovolené plánuji sportovat. Musím se kvůli tomu speciálně pojistit?
Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.
Jak probíhá platba za cestovní pojištění do zahraničí?
Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu.
Cestovní pojištění a covid-19: Jak kryjí pojišťovny koronavirus?
Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny
Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.