Cestovní pojištění do Černé Hory

Černá Hora, malá balkánská země na pobřeží Jaderského moře, nabízí lákavou kombinaci horských scenérií a křišťálově čistých pláží. Ať už vás láká koupání v Jadranu, pěší turistika v horách nebo objevování středověkých památek, kvalitní cestovní pojištění by mělo být základem příprav na cestu. Naše online kalkulačka vám porovná nabídky různých pojišťoven.

Srovnejte si cestovní pojištění online

Pohodlí.svg

Stačí párkrát kliknout myší


Z pohodlí domova si porovnáte ceny i podmínky různých produktů na trhu a najdete si ten nejvýhodnější.
60%.svg

Získejte slevu až 60 % online


Pokud si přes naši online kalkulačku sjednáte cestovní pojištění, můžete ušetřit až 60 % z ceny.
Sjednání online.svg

Žádné zbytečné papírování


Smlouvu uzavřete a podepíšete jednoduše přes internet. Zabere vám to přibližně 2 minuty a máte hotovo. 

Proč cestovní pojištění do Černé Hory?

Cestovní pojištění do Černé Hory není povinné, ale jeho sjednání by mělo být ve vašem zájmu. Pokud totiž dojde k nečekaným situacím, třeba zdravotním komplikacím či ztrátě zavazadel, pokryje finanční náklady. Konkrétně v Černé Hoře se můžete setkat s následujícími riziky:

  • Vysoké náklady na zdravotní péči pro turisty 
  • Omezená infrastruktura zdravotní péče 
  • Rizika spojená s vodními a horskými aktivitami
  • Složitější dopravní podmínky
  • Riziko krádeží v turistických oblastech

cestovní pojištění do černé hory

Jak si sjednat cestovní pojištění do Černé Hory online?

Sjednání kvalitního cestovního pojištění do Černé Hory online není žádná věda. Stačí využít srovnávací kalkulačku Ušetřeno.cz, kde po zadání základních údajů o vaší cestě (termín, destinace, věk cestujících) získáte srovnání nabídek od jednotlivých pojišťoven.

Pamatujte, že cena by neměla být jediným kritériem výběru – zaměřte se především na dostatečné limity pojistného plnění (minimálně 3 miliony Kč na léčebné výlohy) a rozsah krytých rizik, zvláště pokud plánujete aktivní dovolenou.

Připojištění k cestovnímu pojištění do Černé Hory

K základnímu cestovnímu pojištění do Černé Hory si můžete přidat užitečná připojištění. Oceníte je ve specifických situacích, tedy například při ztrátě zavazadel, stornování zájezdu či způsobení škody někomu jinému.

Praktické informace před cestou do Černé Hory

  • Měna: Euro (EUR), přestože Černá Hora není členem eurozóny
  • Jazyk: černohorština, v turistických oblastech se domluvíte anglicky
  • Víza: Není potřeba pro pobyt do 90 dnů
  • Cestovní doklady: Občanský průkaz nebo cestovní pas
  • Očkování: Není povinné, doporučuje se proti žloutence typu A a B
  • Doprava: Mezi městy funguje autobusová doprava, ve větších městech místní autobusy
  • Elektřina: 220 V, stejné zásuvky jako v ČR
  • Internet: Wi-Fi je dostupná v hotelech, restauracích a kavárnách, pokrytí mobilním internetem je dobré v pobřežních oblastech

A co další destinace? Líbit by se vám mohlo třeba v sousední Bosně a Hercegovině nebo Albánii.

Volání z Černé Hory

Volání z Černé Hory prostřednictvím českého operátora může být nákladné. Černá Hora není členem EU, a proto se na ni nevztahuje regulace roamingových poplatků.

Pokud plánujete delší pobyt, výhodnější bude zakoupení místní SIM karty v obchodech operátorů, které najdete ve větších městech a turistických centrech. Potřebovat budete platný doklad totožnosti. Cena se pohybuje kolem 5-10 EUR (125-250 Kč).

Chcete udělat nezávazné srovnání nabídek českých operátorů? Můžete využít naši online kalkulačku tarifů.

Výběr z bankomatu v Černé Hoře

V Černé Hoře najdete bankomaty (ATM) ve všech turistických oblastech, větších městech a letoviscích. Vždy je ale vhodné mít u sebe nějakou hotovost.

Před cestou se informujte u své banky o výši poplatků za výběr v zahraničí. Některé banky vám nabídnou výběr zcela bez poplatků, proto si udělejte přehledné srovnání jednotlivých osobních účtů prostřednictvím Ušetřeno.cz.

Kdy a jak cestovat do Černé Hory?

Nejlepší doba pro návštěvu Černé Hory závisí na tom, jaké aktivity plánujete:

  • Koupání a plážová dovolená: Hlavní sezóna trvá od června do září, kdy jsou teploty nejvyšší a moře příjemně teplé.
  • Pěší turistika a poznávání: Květen, červen, září a říjen nabízejí příjemné teploty, méně turistů a nižší ceny.
  • Lyžování: Zimní měsíce jsou ideální pro návštěvu horských středisek jako Kolašin nebo Žabljak.

Z České republiky se do Černé Hory dostanete několika způsoby:

  • Letecky: V létě můžete využít přímé charterové lety z Prahy do Podgorice nebo Tivatu, které trvají přibližně 2 hodiny. Mimo sezónu je obvykle nutný přestup ve Vídni, Bělehradě nebo jiné evropské metropoli.
  • Autobusem: Z Prahy jezdí autobusové linky do Černé Hory s přestupem, cesta trvá přibližně 20-22 hodin.
  • Autem: Cesta autem z Prahy do Budvy zabere asi 14-16 hodin čisté jízdy. Trasa vede přes Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko a často i část Bosny a Hercegoviny.

Co vidět v Černé Hoře?

  • Kotorský záliv – úchvatný fjord obklopený horami, historickými městy a vesnicemi. Staré město Kotor je zapsané na seznamu UNESCO.
  • Národní park Durmitor – horský masiv s ledovcovými jezery, hlubokými kaňony a nedotčenou přírodou.
  • Budva – nejpopulárnější letovisko v zemi, s krásným historickým centrem a nádhernými plážemi s křišťálově čistou vodou.
  • Skadarské jezero – největší jezero na Balkáně. Oblast je známá jako ráj pro pozorování ptáků – žije zde více než 270 druhů.

Zajímavost: Kaňon řeky Tara v Černé Hoře je s hloubkou 1300 metrů nejhlubším kaňonem v Evropě a druhým nejhlubším na světě po Grand Canyonu v USA. 

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Vysvětlíme vám to na praktickém příkladu: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření, léčbu a způsobenou škodu dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, kdyby nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 8 dní, které ho stálo pouhých 77 Kč.

Žádné starosti. Cestovní pojištění do jedné země platí obvykle na území celého kontinentu. Například pojištění do Chorvatska platí po celé Evropě.

Nejobvyklejší územní platnost cestovního pojištění:

  • Evropa a vybrané země Středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko),
  • svět bez USA,
  • svět s USA,
  • Česká republika.
     

Připojistit lze vyšší limit krytí pro léčebné výlohy a repatriaci, nadstandardní asistenční a právní služby pro případ, že by výše pojistné částky základní nabídky nebyla dostačující. Mezi další důležitá připojištění patří:

  • úrazové pojištění – pro případ trvalých následků nebo smrti následkem úrazu,
  • pojištění odpovědnosti – za škodu způsobenou na zdraví a majetku třetí osobě,
  • pojištění zavazadel  pro případ ztráty a poškození,
  • pojištění storna – pro případ zrušení nebo neuskutečnění cesty.

Rozhodně to doporučujeme. Obzvláště připojištění zimních a rizikových sportů je velmi důležité. Při jeho sjednávání věnujte náležitou pozornost výlukám jednotlivých pojišťoven, aby vámi zvolený sport byl vybranou pojišťovnou pojistitelný. Podrobně rozepsané rizikové sporty naleznete například v kalkulačce cestovního pojištění po kliknutí na informační ikonu „Detail“ u jednotlivých pojišťoven.

Vybrat si můžete ze široké škály platebních možností. Platební informace obdržíte na e-mail společně s pojistnou smlouvou. Pojištění je platné od okamžiku provedení platby pojistného. U většiny pojišťoven je rozhodující čas zadání platebního příkazu

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali a zeptali se na vaše nejčastější otázky. Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.
Poslat zprávu