Přesnou cenu pojištění nemovitosti určuje výše pojistné částky, výběr pojistných rizik, plošná výměra nemovitosti i lokalita, ve které se nachází. Sumu přímo vám na míru vám zašleme do e-mailové schránky na základě údajů, které vyplníte v online kalkulačce.
Pojištění tepelného čerpadla
Tepelná čerpadla jsou v českých domácnostech čím dál tím více oblíbená, dokážou nám totiž ušetřit nemalé náklady za energie. I proto bychom měli mít tepelné čerpadlo dobře pojištěné v rámci pojištění nemovitosti.
Srovnání poskytuje Top-Pojištění.cz
Srovnejte si pojištění nemovitosti online
Stačí párkrát kliknout myší
Vyplníte jen něco málo o vaší nemovitosti – kde se nachází, jakou má rozlohu a jak ji chcete pojistit.
K ruce jsou vám specialisté
Propočítají vám ceny pojištění nemovitosti. Vy si nabídky v klidu porovnáte a vyberete tu nejvýhodnější.
Ušetřete až 50 %
Pokud si přes Top-Pojištění.cz sjednáte pojištění nemovitosti, ušetříte až polovinu z plné ceny.
Proč si pojistit tepelné čerpadlo?
Jedná se o technologii, která bývá součástí hlavní, nebo vedlejší budovy, tudíž je přímou součástí nemovitosti. Té pomáhá tepelné čerpadlo snížit energetickou závislost, šetřit životní prostředí a samozřejmě také zvyšuje její celkovou hodnotu. Proto nezapomeňte tepelné čerpadlo zahrnout do pojištění nemovitosti už při uzavírání smlouvy, případně aktualizujte stávající pojistnou smlouvu, aby nedošlo k podpojištění nemovitosti.
Jak pojistit tepelné čerpadlo?
Tepelné čerpadlo pojistíte v rámci pojištění nemovitosti, do kterého bude jednoduše zahrnuté. Tato pojistka totiž musí být zaměřená nejen na celkovou hodnotu nemovitosti, ale také na hodnotu technologií, kterými disponuje. Ideálně byste v rámci pojištění měli být chráněni i pro případ technických poruch, které se mohou u daných zařízení vyskytnout.
Co má obsahovat pojistná smlouva?
Kromě správně nastavené pojistné částky by pojištění nemovitosti mělo obsahovat správně zvolená rizika. Jedná se například o:
- přírodní živly (krupobití, vichřice, úder blesku, povodeň, záplava atd.),
- výbuch, požár,
- přepětí nebo podpětí elektrické sítě.
Přesné informace o volitelných rizicích, stejně jako o možných výlukách, najdete vždy v pojistných podmínkách smlouvy – proto si je ještě před podpisem vždy pečlivě přečtěte.
Odpovědnost z vlastnictví nemovitosti
Až budete uzavírat pojistnou smlouvu, zaměřte se na to, aby se pojistka vztahovala nejen na škody způsobené na samotné nemovitosti a daném zařízení, ale také na škody, které by nemovitost, či dané zařízení mohlo způsobit někomu jinému – například vašim sousedům.
Za svůj majetek totiž nesete odpovědnost a případné finanční vyrovnání za škodu by mohlo sáhnout hodně hluboko do vašich rodinných úspor.
Pokud se tomuto riziku chcete vyhnout, uzavřete také pojištění odpovědnosti, které vás před těmito situacemi ochrání. Někdy bývá automaticky součástí pojištění, jindy je třeba ho sjednat ve formě připojištění.
Ptáte se nás
Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.
Kolik zaplatím za pojištění nemovitosti?
Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti?
Existuje taková pomůcka. Když obrátíte svoji nemovitost vzhůru nohama, tak vše, co vypadne, kryje pojištění domácnosti a zbytek pojištění nemovitosti. Pojištění domácnosti se tedy vztahuje na vybavení vašeho domu či bytu. Využít jej můžete, když vám například vyteče pračka, vyhoříte, zabouchnete si klíče, nebo když k vám zavítají lupiči. Pojištění nemovitosti naopak chrání jen byt či dům, nikoliv jeho vybavení.
Jak je to u pojištění nemovitosti se spoluúčastí?
Pojištění nemovitosti se vždy sjednává se spoluúčastí. To znamená, že se podílíte s pojišťovnou na náhradě poměrné části škody. Konkrétní výši spoluúčasti si sami určíte při uzavírání smlouvy. Zpravidla platí, že čím vyšší spoluúčast zvolíte, tím větší vám pojišťovna poskytne slevu.
Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.